Pierścionki zaręczynowe i obrączki

Pierścionki zaręczynowe i obrączki

Zarówno pierścionki zaręczynowe, jak i obrączki ślubne powstają z najszlachetniejszych kruszców. Idealny i najbardziej popularny metal to żółte złoto. Złoto jest piękne i trwałe. Dlatego też przyszli narzeczeni i przyszli małżonkowie decydują się również na biżuterię z białego i różowego złota. Za najbardziej szlachetny metal uchodzi platyna. Obrączki ślubne wykonane z tego kruszcu kosztują od kilku tysięcy do ponad 20 000 złotych. Srebrzysty w kolorze jest również pallad, którego ceny są podobne do złota. Można w pallad oprawić diamenty. Te szlachetne kamienie są nie tylko efektownym elementem obrączek ślubnych, ale również zasadniczym motywem pierścionka zaręczynowego. Skoro diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety, oczywiste jest, że każda kobieta marzy o pierścionku z brylantem. Diament jest najtwardszym i najszlachetniejszym kamieniem, poza tym jest również symbolem zgody, trwałości związku. To dlatego tak chętnie wykorzystuje się go jako ozdobę czy to pierścionków zaręczynowych, czy to obrączek ślubnych.

Obrączki ślubne, tak jak i pierścionki zaręczynowe, są symbolami miłości. Nie dziwi więc, że powstają z trwałych kruszców. Gdy w grę wchodzi wielki krok w życiu, symbolika okazuje się ważna. Okrągły kształt czy to pierścionka, czy obrączki ma oznaczać nieskończone uczucie. W krajach zachodnich obrączki ślubne nosi się na lewej dłoni, od serca, w Polsce natomiast i licznych krajach wschodu, tam, gdzie prawosławie, nosi się je na prawej dłoni. Na lewej noszą u nas wdowcy i wdowy.

Symbolika obrączek ślubnych jest ważna na tyle, że powstało kilka przesądów na ich temat. Opuszczenie obrączek podczas ślubu wróży pecha, zgubienie obrączki oznacza utratę ukochanej połówki. Obrączki nosi się od lat, ale dopiero, gdy usankcjonował je w XIII wieku kościół, zyskały na popularności. W obecnych czasach nikt chyba nie potrafi już wyobrazić sobie ceremonii zaślubin bez tego pięknego symbolu miłości obok róży, serca i pierścionka zaręczynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *