Kiedy warto robić zakupy

Czapki z daszkiem

Jeśli niekoniecznie zdajemy sobie z tego sprawę, to i tak wszyscy lubimy oszczędzać pieniądze. Osoby, które uwielbiają chodzić na zakupy, traktują je wręcz jako pewien rytuał porównywalny wręcz do polowania w dawnych czasach. Ustrzelenie okazji polega w tym przypadku na znalezieniu fajnego ubrania, dobrej marki, co do której nie można mieć żadnych zastrzeżeń, a jednocześnie zaoszczędzenie na tym pieniędzy. Dlatego też taką dużą popularnością cieszą się w naszym kraju dyskonty odzieżowe oraz sklepy z używaną odzieżą. Także są popularne sklepy internetowe, ponieważ często w nich ceny są o wiele bardziej atrakcyjne, niż w klasycznych sklepach stacjonarnych. Dla takich odzieżowych myśliwych szczególną atrakcją są jednak portale aukcyjne, szczególnie gdy sprzedawana jest czapka lub inne ubranie bez opcji kup teraz. Wtedy zwycięża nawet czasem ten, kto ma po prostu szybsze łącze internetowe i sprawniej kliknie kup w ostatniej dosłownie sekundzie aukcji.

Najlepsza pora

Wiemy już, gdzie kupować odzież, ale jeszcze nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, kiedy można to zrobić i kiedy warto to robić: tak aby było taniej. Odpowiedź jest jedna: poza sezonem. Przykładowo więc zima i jesień to nie są pory, w których nosimy czapki z daszkiem. I właśnie dlatego będą one wtedy najtańsze, ponieważ nikt inny nie chce ich kupować. A sklepy pozostają z kolekcjami z poprzedniego sezonu i bardzo szybko chcą się ich pozbyć, aby zrobić miejsce dla nowych kolekcji.

Czyli promocje

I tutaj właśnie dochodzi do absolutnego sedna sprawy: bezdyskusyjnie najlepsza porą na robienie zakupów w sklepach są promocje. A te są organizowane wtedy, gdy spada zainteresowanie danym asortymentem. Przykładowo więc czapki na lato najlepsze ceny będą miały w listopadzie i w grudniu, a najwyższe od maja do lipca, wtedy bowiem jest na nie największy popyt. Sprzedający nie wymyślili nic nowego: sprzedają taniej wtedy gdy jest mniejsze zapotrzebowanie i drożej, gdy zaczyna ono rosnąć. Trzeba tyko wiedzieć, kiedy to jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *